19.07.2019

До Ради можуть пройти 7 партій, лідирує «Батьківщина», — опитування

Политика
4.09.2018

18,5% виборців, які мають намір голосувати на майбутніх парламентських виборах, підтримують партію ВО «Батьківщина», ще 6 партій здатні подолати 5-відсотковий бар’єр. Згідно з даними опитування, проведеного в серпні Фондом «Демократичні ініціативи» ім.Ілька Кучеріва спільно з Центром Разумкова, 9,4% готові проголосувати за «Громадянську позицію» (лідер — Анатолій Гриценко), 8,7% підтримують партію «За життя», 7,7% — «Блок Петра Порошенка «Солідарність», 7,1% — «Опозиційний блок», 6,4% — Радикальну партію Олега Ляшка, ще 6,4% — партію «Слуга народу».

За «Самопоміч» готові голосувати 4,1% тих, хто має намір голосувати на виборах, 2,9% — за партію «Свобода», інші партії набирають менше 2%.

У регіональному розрізі відносно рівномірно розподілена підтримка партії «Батьківщини,» Блоку Петра Порошенка (за винятком сходу України, де результат відчутно нижчий) і Радикальної партії Олега Ляшка (за винятком Донбасу, де підтримка менша). Популярність партії «Громадянська позиція» значно більша на заході і в центрі країни, а партій «Опозиційний блок» і «За життя» — на півдні, сході та на Донбасі.

Партії «Опозиційний блок», «Батьківщина» і «За життя» більше схильні підтримувати виборці старшого віку, а ось серед виборців віком до 30 років найбільшу підтримку має партія «Слуга народу».

41% громадян вважають, що наступні вибори до Верховної Ради мають відбуватися за пропорційною системою з відкритими списками. Нинішню виборчу систему підтримують 15%, суто мажоритарну — 16,5%, а лише пропорційну — 5%.

Загальнонаціональне опитування населення України було проведене Фондом «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова з 16 до 22 серпня 2018 року в усіх регіонах України за винятком Криму і окупованих територій Донецької і Луганської областей. Опитано 2019 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

 • Чи знають депутати як живуть села ?

  • не всі, бо деякі не живуть в Україні 0%, 0 голосов
   0 голосов
   0 голосов - 0% из всех голосов
  • так, бо тримають контакт з виборцем 0%, 0 голосов
   0 голосов
   0 голосов - 0% из всех голосов
  • ні, бо далі округа не виходять 0%, 0 голосов
   0 голосов
   0 голосов - 0% из всех голосов
  Всего голосов[: 0
  21/09/2018 - 25/09/2018
  Опрос закрыт
  Архив опросов