25.06.2019

Осінні вибори на Донбасі — нелегітимні, — Волкер

Политика
12.09.2018
Осінні вибори на Донбасі, оголошені проросійськими бойовиками із самопроголошених «ДНР» та «ЛНР», нелегітимні та порушують логіку мінського процесу.  Про це в інтерв’ю DW перед початком візиту до Києва заявив спецпредставник Держдепартаменту США щодо України Курт Волкер.

Він пояснив, що йдеться про окуповані території, де відсутні базові умови безпеки.

«Якщо йти за логікою Мінських угод та логікою повернення цієї території під контроль України, то ці утворення мають зникнути. Тож проведення виборів — нелегітимне не лише з огляду на безпекову ситуацію, але також і тому, що це утворення, які не мають існувати. Коли там буде гарантована безпека, тоді й мають проводитися вибори мерів, обласних адміністрацій тощо», — підсумував Волкер.

Водночас американський дипломат сумнівається у реалістичності досягнення помітного прогресу на переговорах щодо врегулювання на сході України найближчими місяцями. Волкер припускає, що Москва зайняла вичікувальну позицію. «Думаю, що росіяни, вочевидь, вирішили наразі не докладати жодних зусиль задля миру, а радше вичікувати результатів виборів в Україні«, — додав він.

Напередодні Волкер повідомив, що цього тижня прибуде з візитом до Києва, де проведе зустрічі, присвячені питанням досягнення миру в Україні, а також виступить на щорічній конференції YES, яка відбудеться 13-15 вересня.

Як повідомлялося, 7 вересня бойовики на окупованих територіях Донецької та Луганської областей призначили на 11 листопада «вибори». Згідно з рішенням так званих «парламентів» терористичних «ЛНР» і «ДНР», обиратимуть як ватажків, так і «депутатів».

В МЗС України заявили, що наміри окупаційної адміністрації РФ провести так звані позачергові вибори на тимчасово окупованих територіях Донбасу грубо порушують зобов’язання Росії як сторони Мінських домовленостей.

 • Чи знають депутати як живуть села ?

  • не всі, бо деякі не живуть в Україні 0%, 0 голосов
   0 голосов
   0 голосов - 0% из всех голосов
  • так, бо тримають контакт з виборцем 0%, 0 голосов
   0 голосов
   0 голосов - 0% из всех голосов
  • ні, бо далі округа не виходять 0%, 0 голосов
   0 голосов
   0 голосов - 0% из всех голосов
  Всего голосов[: 0
  21/09/2018 - 25/09/2018
  Опрос закрыт
  Архив опросов