19.07.2019

«Схід-2018» — відпрацювання участі у широкомасштабному конфлікті, — НАТО

Политика
29.08.2018

У військових навчаннях «Схід-2018», які відбудуться у Росії впродовж 11-15 вересня, візьмуть участь близько 300 тисяч військовослужбовців, повідомив міністр оборони Росії Сергій Шойгу. В НАТО вважають, що ці навчання – це відпрацювання участі в широкомасштабному конфлікті.

Виконувач обов’язків офіційного представника НАТО Ділан Вайт в інтерв’ю телеканалу «Настоящее время» (спецпроект Радіо Свобода за участі «Голосу Америки») заявив, що майбутні маневри відображають прагнення Росії, яка нарощує оборонний бюджет, ударний потенціал і військову присутність в регіонах Балтійського, Чорного і Середземного морів. Більше того, Росія продемонструвала використання своїх збройних сил проти сусідніх країн, наприклад, України та Грузії, підкреслив Вайт.

Кожна держава має право на проведення навчань своїх збройних сил, але при цьому важливо, щоб ці навчання були прозорими і передбачуваними, – сказав Ділан Вайт кореспонденту Радіо Вільна Європа / Радіо Свобода. – Західні союзники з одного боку і Росія з іншого обмінялися інформацією про військові навчання на засіданні Ради НАТО-Росія в травні цього року. Представники Росії повідомили учасників зустрічі, що навчання «Схід-2018» перевершать за розмахом «Схід-2014». Союз НАТО в звичайному режимі веде моніторинг російських військових навчань, так буде і тепер, під час проведення маневрів «Схід-2018».

Навчання «Схід-2018» розгорнуться за межами регіону ОБСЄ, який простягається до Уралу, зазначив представник НАТО. Тому Росія не зобов’язана повідомляти про навчання або запрошувати спостерігачів. Військові аташе союзних держав-членів НАТО в Москві отримали запрошення і зможуть, якщо побажають, спостерігати за перебігом маневрів. Ці запрошення розглядаються.

За задумом Міністерства оборони Росії, заплановані на 11-15 вересня військові навчання «Схід-2018» стануть найбільшими з 1981 року, коли відбулися спільні маневри СРСР і країн Варшавського договору. У них візьмуть участь близько 300 тисяч військовослужбовців, більше від однієї тисячі літаків і вертольотів.

 

 • Чи знають депутати як живуть села ?

  • не всі, бо деякі не живуть в Україні 0%, 0 голосов
   0 голосов
   0 голосов - 0% из всех голосов
  • так, бо тримають контакт з виборцем 0%, 0 голосов
   0 голосов
   0 голосов - 0% из всех голосов
  • ні, бо далі округа не виходять 0%, 0 голосов
   0 голосов
   0 голосов - 0% из всех голосов
  Всего голосов[: 0
  21/09/2018 - 25/09/2018
  Опрос закрыт
  Архив опросов