25.04.2019

Українців жорстко каратимуть за зарплати в конвертах

Экономика
19.09.2018

Уряд посилює боротьбу із зарплатами у конвертах. За статистикою Пенсійного фонду, у минулому році збитки від тіньового працевлаштування склали приблизно тридцять мільярдів гривень. До прикладу, це третя частина військового бюджету нашої країни у цьому році.

Як боротимуться з правопорушниками, та що їм загрожує – з’ясувала журналіст «Ранку у Великому Місті» Ксенія Богуславська.   

З 5 жовтня цього року представники Державної служби з питань праці, Фіскальної служби, Пенсійного фонду та Національної поліції розпочнуть масштабні рейди перевірок українського бізнесу. Це передбачено розпорядженням Кабміну «Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення» від 5 вересня 2018 року. За кожного неоформленого працівника підприємство заплатить 112 тисяч гривень штрафу. До прикладу, чотири роки тому штраф був у 70 разів менше, ніж зараз – 1600 гривень. Якщо особи навмисно перешкоджатимуть офіційним рейдам, заплатять 370 тисяч гривень. Перевірки здійснюватимуться  за наявності підстав або будуть позаплановими. В обох випадках вони проводитимуться без попередження, зазначають у державній Фіскальній службі. Для того, щоб на підприємствах не встигли підробити документацію.

«Такі перевірки можуть проводитися виключно за наявності підстав, визначених статтями 77, 80 кодексу. Наприклад, у разі отриманої у встановленому законодавством порядку інформації про використання праці без належного оформлення органи ДФС мають право на проведення фактичної перевірки. Фактична перевірка проводиться без попередження платника податків», – пояснює заступник начальника управління Департаменту податків і зборів ДФС України Олексій Шушко.

У фіскальній службі наголошують, за перше півріччя виявлено чотири тисячі працівників без оформлення трудових відносин з роботодавцем. Проте, насправді, їх набагато більше – майже чотири мільйони осіб. Про це свідчить Державна служба статистики.

Існують випадки, коли роботодавці змушують працівників навмисно відмовитися працювати  легально. Так би мовити, маніпулюють тим, що віднімуть від зарплатні робітника суму податку. Проте, експерти не радять погоджуватися на сумнівні протизаконні дії. Адже такі наймані працівники є соціально незахищеними. Якщо вони захворіють, їм не оплатять  лікарняні. Якщо підуть у відпустку, не компенсують так звані відпускні. Усі їхні домовленості, які мають бути прописані у трудовому договорі, є формальними. Неофіційні працівники не сплачують податки, у них немає запису у трудовій книжці, тому розраховувати на гідну пенсію, якісну медицину та освіту – не варто, зазначають експерти.

 • Чи знають депутати як живуть села ?

  • не всі, бо деякі не живуть в Україні 0%, 0 голосов
   0 голосов
   0 голосов - 0% из всех голосов
  • так, бо тримають контакт з виборцем 0%, 0 голосов
   0 голосов
   0 голосов - 0% из всех голосов
  • ні, бо далі округа не виходять 0%, 0 голосов
   0 голосов
   0 голосов - 0% из всех голосов
  Всего голосов[: 0
  21/09/2018 - 25/09/2018
  Опрос закрыт
  Архив опросов